Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób
z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

logo gmina zabierzow

Ruszyły szkolenia z Programu „Kordian”

W Krakowie odbyły się pierwsze szkolenia w ramach projektu „Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.” nr POWR.05.01.00-00-0025/18, Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Personel placówek z Krakowa oraz okolicznych miejscowości, biorący udział w projekcie uzupełnił swoją wiedze w zakresie chorób układu krążenia, chorób wieńcowo-naczyniowych, chorób niewydolności serca oraz hipercholesterolemii rodzinnej. Szczegółowo scharakteryzowano grupy ryzyka oraz czynniki zachorowania pacjentów. Duży nacisk postawiono na szeroką profilaktykę i wsparcie w zdrowych nawykach.

 

Uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych z obliczania ryzyka na podstawie scal POLSCORE oraz DLCN (Dutch Lipid Clinic Network) oraz poznali przypadki kliniczne „ z życia wzięte”.

 

Dzięki pozyskanej wiedzy na szkoleniu personel placówek POZ będzie szybciej rozpoznawał możliwe zachorowania i będzie mógł profilaktyką i wczesnymi metodami leczenia zmniejszyć liczbę pacjentów z poważnym zmianami miażdżycowym oraz chorobami serca.

 

Wykłady przygotowali i prowadzili  wysokiej klasy specjaliści z II OK Kardiologii i interwencji sercowo-naczyniowych oraz OK Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

 

IMG 20191016 080252

 

IMG 20191016 085057

 

 

Facebook Kordiana

fb icon 325x325

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Aplikacja mobilna

ico512

Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play i App Store

 

 

logo gmina zabierzow