Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób
z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

logo gmina zabierzow

Bieg Kordian 2020 - galeria zdjęć

W niedzielę, 20 września, odbyła się druga edycja Biegu Kordian promującego program profilaktyki miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej. Organizatorem wydarzenia jest Szpital Uniwersytecki. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

W Biegu wzięło udział prawie 500 osób. Zawodnicy pokonali trasę o długości 5km, od Bulwaru Kurlandzkiego aż do mety znajdującej się na Bulwarze Rodła.

 

Impreza miała na celu przybliżenie choroby genetycznej, jaką jest hipercholesterolemia rodzinna. Może ona dotknąć każdego z nas - bez względu na wiek, prowadzony styl życia czy poziom otyłości. Prowadzi do wczesnego rozwoju miażdżycy, a w konsekwencji do dolegliwości ze strony układu sercowo-naczyniowego, w tym wystąpienia takich stanów jak zawał mięśnia sercowego lub udar mózgu.

 

Galeria zdjęć Szpitala Uniwersyteckiego: https://www.su.krakow.pl/nasz-szpital/aktualnosci/bieg-kordian-galeria-zdjec

 

Zapraszmy również do obejrzenia galerii zdjęć na stronie Kępa Sport:  https://www.facebook.com/media/set?vanity=kepasports&set=a.3278390398905806 


https://www.facebook.com/media/set?vanity=FaMariuszW&set=a.604293710264465

 

Fotorelacja Gazety Krakowskiej: https://gazetakrakowska.pl/krakow-pobiegli-bulwarami-promowac-zdrowy-tryb-zycia-zdjecia/ar/c1-15189284

Galeria zdjęć z Biegu Kordian

W niedzielę, 22 września, odbył się pierwszy Bieg Kordian promujący program profilaktyki miażdżycy tętnic i chorób serca, którego organizatorem był Szpital Uniwersytecki. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

W Biegu Kordian wzięło udział prawie 500 osób. Zawodnicy pokonali trasę o długości 5km, od Bulwaru Kurlandzkiego aż do mety znajdującej się na Bulwarze Rodła.

 

Podczas imprezy specjaliści z II O/K Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych i z O/K Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego zachęcali do profilaktycznych badań poziomu cholesterolu LDL (tzw. „złego cholesterolu”), poziomu cukru i mierzenia ciśnienia oraz przeprowadzali konsultacje związane z profilaktyką oraz wykrywaniem pierwszych objawów w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej. To choroba genetyczna, która może dotknąć każdego z nas – także osoby młode, dbające o sylwetkę - dlatego ważne jest aby każdy z nas znał swój indywidualny, prawidłowy poziom cholesterolu.

 

Organizatorem Biegu Kordian był Szpital Uniwersytecki w ramach Projektu „Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego”.

 

Galeria zdjęć dostępna pod linkiem: https://www.su.krakow.pl/nasz-szpital/aktualnosci/galeria-zdjec-z-biegu-kordian

Zaproszenie na Bieg Kordian - 22.09.2019 r.

Serdecznie zapraszamy na Bieg Kordian na dystansie 5 km, organizowany przez Szpital Uniwersytecki w ramach Projektu „Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.”

 

Bieg odbędzie się 22 września 2019 r; start: godz. 13:00; dystans: 5 km (100% asfalt). Bieg jest całkowicie darmowy, obowiązuje limit uczestników – 500 osób. Kierowany jest do osób powyżej 18. roku życia.

 

Trasa: Bulwary Wiślane; pomiędzy Bulwarem Kurlandzkim a Bulwarem Rodła.

 

Zapisy oraz szczegółowe informacje są dostępne pod linkiemhttps://kepasport.pl/wydarzenie/bieg-kordian/

 

W ramach biegu każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy, na który składają się: pamiątkowy numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, wodę na mecie zawodów, materiały informacyjne, pamiątkowy odlewany medal na mecie, posiłek na mecie, zabezpieczenie medyczne, ubezpieczenie na czas trwania biegu, pamiątkowe gadżety: bidon, ręcznik sportowy, krokomierz.

 

Na mecie, podczas trwania imprezy, będą udzielane również bezpłatne konsultacje lekarskie, badania (m. in. EKG, pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomu cholesterolu LDL) oraz informacje dotyczące programu „Kordian”.

 

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Biegnij w programie Kordian

„Czy wiesz jaki jest Twój prawidłowy poziom cholesterolu? Zapytaj swojego lekarza” – to hasło towarzyszące kampanii promującej ministerialny program profilaktyki miażdżycy tętnic i chorób serca „Kordian”. Już w najbliższą niedzielę, tj. 22 września, na Bulwarach Wiślanych odbędzie się specjalny bieg, w trakcie którego specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie udzielą bezpłatnych konsultacji.

 

Bieg „Kordian” wystartuje na Bulwarze Kurlandzkim o godz. 13:00. Jego trasa biegnie przez 5 kilometrów brzegiem Wisły, aż do Bulwaru Rodła.

 

Na mecie imprezy na Bulwarze Rodła (przy ul. Flisackiej) od godz. 12 do godz. 15:30 na uczestników biegu oraz wszystkich zainteresowanych będą czekać specjaliści z II O/K Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych i z O/K Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego, którzy udzielą bezpłatnych konsultacji, zmierzą ciśnienie krwi, przeprowadzą badania stężenia glukozy, poziomu cholesterolu LDL (tzw. „złego cholesterolu”) oraz wykonają EKG.

 

Podczas imprezy poinformujemy także jakie są założenia programu „Kordian”, a przede wszystkim czym jest hipercholesterolemia rodzinna – choroba genetyczna, prowadząca do rozwoju miażdżycy, a w konsekwencji do dolegliwości ze strony sercowo-naczyniowych - w tym nawet do zawału serca lub udaru mózgu. Chcemy podkreślić, że może ona dotknąć każdego – nawet osoby młode, wysportowane, pozornie zdrowe i dbające o swoją sylwetkę. Dlatego tak ważne jest, by każdy z nas znał swój indywidualny, prawidłowy poziom cholesterolu. Warto robić badania poziomu jego stężenia we krwi w każdym wieku, niezależnie od prowadzonego stylu życia. Nawet bowiem jeśli cholesterol jest zbyt wysoki, to właściwa profilaktyka i leczenie znacznie zmniejszają ryzyko poważnych chorób układu krążenia.

 

Impreza organizowana jest w ramach Projektu „Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego”, realizowanego przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Ogólnopolski program profilaktyki w zakresie miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację osób z podwyższonymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego (KORDIAN)”  (V Osi priorytetowa Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działania 5.1 Programy profilaktyczne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020).

 

Zapisy na bieg zostały już zakończone, natomiast zapraszamy do kibicowania oraz odwiedzenia naszych stanowisk na Bulwarze Rodła.

 

Bieg

baner www krakow

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Aplikacja mobilna

ico512

Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play i App Store

 

 

logo gmina zabierzow