Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób
z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

logo gmina zabierzow

Galeria zdjęć z Biegu Kordian

W niedzielę, 22 września, odbył się pierwszy Bieg Kordian promujący program profilaktyki miażdżycy tętnic i chorób serca, którego organizatorem był Szpital Uniwersytecki. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

W Biegu Kordian wzięło udział prawie 500 osób. Zawodnicy pokonali trasę o długości 5km, od Bulwaru Kurlandzkiego aż do mety znajdującej się na Bulwarze Rodła.

 

Podczas imprezy specjaliści z II O/K Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych i z O/K Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego zachęcali do profilaktycznych badań poziomu cholesterolu LDL (tzw. „złego cholesterolu”), poziomu cukru i mierzenia ciśnienia oraz przeprowadzali konsultacje związane z profilaktyką oraz wykrywaniem pierwszych objawów w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej. To choroba genetyczna, która może dotknąć każdego z nas – także osoby młode, dbające o sylwetkę - dlatego ważne jest aby każdy z nas znał swój indywidualny, prawidłowy poziom cholesterolu.

 

Organizatorem Biegu Kordian był Szpital Uniwersytecki w ramach Projektu „Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego”.

 

Galeria zdjęć dostępna pod linkiem: https://www.su.krakow.pl/nasz-szpital/aktualnosci/galeria-zdjec-z-biegu-kordian

Bieg

bieg kordian

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Film video

logo gmina zabierzow